ANKARA KÖMÜR İŞLETMELERİ ANKARA/AYAŞ

Ankara Kömür İşletmeleri Ankara/Ayaş Bölgesinde Sonalp Madencilik Altyapısında 2017 Tarihinde Kurulmuştur. IV. Grup Kömür İşletme Ruhsatının Devir Işlemi (2021)Sonrası Üretim Ve Hazırlıklara Geçilmiştir. Yeraltı Çalışmaları Yarı Mekanize Uzun Ayak Yöntemi Ile Sürdürülmesi Planlanan Sahada Aylık 20.000 Ton Kömür Üretimi Hedeflenmektedir. Bu Hedef Doğrultusunda Sondaj Ve Hazırlık Galerileri Ilerlemeleri Eş Zamanlı Olarak Devam Etmektedir

CENGİZ HOLDİNG ETİBAKIR A.Ş – (KÜRE 2014-2015)

Eti Bakır A.Ş Firmasına Ait Küre Ocaklarında Hazırlık Galerileri, Havalandırma Ve Bant Bağlantı Galerileri Çalışmaları Yapılmıştır. Değişik Kesitlerde (18 Ve 30m2) Hazırlık Galeri Ve Rampa Imalatları Tamamlanmıştır.

SİBELCO TURKEY CO. AYDIN/ÇİNE (2017-2020)

AÇIK OCAK ŞEV GÜÇLENDİRME Ve TAHKİMAT DESTEK İŞLERİ Sibelco Türkiye Madencilik Ait Alipaşa Işletme Sahası Yarenalan Tepe Mevkiinde Bulunan, Açık Ocak Şev Destekleme Işi Kapsamında Ortalama 32 Ton Çekme Dayanımlı, 16m Uzunluğunda 32mm Çapında Toplamda 10.800 Metre Iboblon Ve Barbakan Uygulması Yapılmış. Şeve Özel Delme Ekipman Ve Makinaları Kullanılmıştır. Uygulama Kapsamında Açık Maden Ocağında Şev Stabilitesinin Güçlendirilmesi Için Aşağı Kotlarda 70-125 Metre Uzunluklarda 300tona Dayanıklı Cable Bolt Uygulaması Yapılmıştır. Bu Kapsamda Özel Halat Örgü Ve Enjeksiyon Sistemi Kullanılmıştır. Bu Uzunluk Ve Derinlikte Türkiyede Bir Ilk Olan Uygulama Dünyada Da Ender Bir Uygulama Olarak, Özel Projeler Kapsamında Yapılmıştır. Uygulama Sonrası Yapılan Topoğrafik Ölçümlerde Ve Inklinometre Testlerinde Yarenalan Tepesindeki Kaymanın Yok Denecek Kadar Az Seviyeye Indirildiği Gözlenmiştir.

GÜMÜŞTAŞ MADENCİLİK A.Ş – NİĞDE (2018-2020)

NİĞDE BOLKAR YERALTI İŞLETMESİ HAZIRLIK VE ÜRETİM 1150m Eski MTA Galerisi Olarak Bilinen 3000 Metre Galerinin Genişletilmesi (25m2 Kesite Uygun Hale Getirilmesi) Ve Yeni Hazırlık Galeri Imalatı Yapılmış, Büyük Kesitte Kepçe Kamyon Ve Delici Kullanımına Uygun Hale Getirilmesi Sağlanmış. Bu Faaliyetler Kapsamında Aylık Çıkan 15 Bin Ton Cevher Yeraltı Üretim Ve Hazırlık Işleri (Dolgulu Sistem) Malzemelerinin Nakliyesi Yapılmıştır. Tahkimat Sistemi Formasyon Yapıları Önünde Tutularak Çelik Bağ, Çelik Hasır, Kaya Saplaması (Split Set Ve Enjeksiyonlu Rebar) Ve Shotcrete Uygulanmıştır.

PARK ELEKTRİK A.Ş. SİİRT (2013-2014)

2013-2014 Yıllarında Park Elektrik A.Ş Ye Ait Derivasyon Tüneli (24m2 Kesit) Imalatı Yapılmış, Bu Imalatın 500 Metrelik, Bazalt Ve Kiraçtaşı Formasyon Kısmında Galeri Açma Makinası Kullanılmıştır.

HATTAT HOLDİNG HEMA ENERJİ -AMASRA (2015-2018)

Kazpınarı Ve Tarlaağzı Mevkiindeki Kömür Üretim Ve Hazırlık Galerileri Projesi Kapsamında, B10, B16, B24 Kesitlerinde, Galeri Açma Makinaları (Roadheader 65t Ve 105t Luk) Ve Delme Patlatma Yöntemi Ile Hazırlık Ilerleme Ve Kazısı Yapılarak 800m Derinlik Ve 8m Çapda Kuyudan Nakliyesi Yapılmıştır. Hem Kuyu Işletmeciliği Hem Bant Nakliye Sistemleri Kullanılarak, Havalandırma Galerileri Ve Eğimli Galeri Imalatları Yapılmıştır. Özel Proje Kapsamında Hattat 1 Nolu Kuyuda 2700m Monoroy Hattı Kaya Civatasına Asılarak Tamamlanmıştır. Türkiye'de Ilk Olarak Bu Hatın Taşıyıcı Rayları Kaya Civatası Uygulması Ile Tavana Tutturulmuştur. Bir Ilk Olan Bu Uygulamada Monoray Hattı 30 Ton Çekme Dayanımlı Enjeksiyonlu Kaya Civatası Uygulması Ile Taşıyıcı Raylar Tavana Sabitlenmiştir.

UNIPROM GROUP KARADAĞ/ZAGRAD (2017-2021)

Karadağdaki Ilk Proje Kapsamında, Açık Işletme Üretimi Ile Ekonomik Ömrünü Tamamlamış Boksit Madeninin Yeraltı Madenciliğine Uygun Projelendirilmesi Ve Üretilmesi Kapsamında, %14 Eğimli 23m2 Kesitte, 1700m Rapma Ve 2500m Üzerinde Cevhere Ulaşım Galeri Imalatları Tamamlanmış. Arakatlı Göçertme (Simba Ile Tavan Delme) Üretim Yöntemi Ile 1.500.00 Ton Yakın Tüvenan Boksit Üretimi Gerçekleştirilmiştir. Tahkimat Olarak Çelik Hasır Tel, Hasır Enjeksiyonlu Kaya Civatası Ve Püskürtme Beton Uygulması Yapılmıştır.

YILDIRIM HOLDİNG ETİ KROM A.Ş ELAZIĞ/ALACAKAYA (2019-2021)

Kef Bölgesi 1055 Galerisi’nde Arakatlı-Dolgulu(Cut And Fill) Yöntem Ile Cevher Üretim Işi YapıImıştır. Proje Kapsamında 25m2 Kesitli Tam Tahkimatlı (Hasır/Ribar/Shostcrete) Galeri Ve Rampa Imalatları Yapılmış. Aylık 30bin Ton Üstü Krom Üretimi Gerçekleştirilmiştir. Türkiye’de Krom Madenciliğinde Ilk Kez Tam Mekanize, Arakatlı Dolgulu (Kes Doldur/Cut And Fill) Üretim Yöntemi Ile 800.000 Ton Krom Üretimi Gerçekleştirilmiştir. Tahkimat Yöntemi Olarak Fiberli Püskürtme Beton, Çelik Hasır Ve Splitset Kullanılmıştır.

ÇATALTEPE MADENCİLİK A.Ş ÇANAKKALE/LAPSEKİ (2020-2022)

Pb-Zn-Cu Işletme Işletmesi , Yeraltı Üretim Ve Flatasyon Tesisi, Marmotek Ortaklığı Işe Çalışmalara Başlanılmıştır. Sahanın Geliştrilmesi Için Yerüstü Arama Geliştirme Çalışmaları (Sondaj, Jeofizik Vb) Yanında Yeraltından Üretimin Arttırılması, Arama Ve Hazırlık Faaliyetlerinin Geliştirilmesine Yönelik Çalışmalar Yapılmıştır. Proje Geliştirme Ve Tesis Kurma Çalışmaları Devam Etmektedir.