Hakkımızda

Sonalp Madencilik Mühendislik A.Ş. merkezi Ankara olan, yeraltı madencilik sektöründe uzun yıllar çalışan mühendis ve teknik kadronun tecrübe ve birikimleri ile kurulmuş bir firmadır. Özellikle yeraltı metal ve kömür sektöründe gerek ülkemizde gerek yurtdışında proje, yöneticilik ve işletmecilik alanında tecrübe ve birikimlere imza atmış teknik ekip altyapısında kurulmuş, kendi öz sermayesi üzerinde yükselmiştir. İş güvenliği ve inovasyonu temel alan bir yapı ile yeraltı işletmeciliğinde kendi finans gücü ile makine parkını oluşturmuş, bu alanda geliştirmeye devam etmektedir. Yeraltı madenciliğinde proje ve işletmecilik alanında çözüm ortağı olma amacı taşıyan bir düşünce ile sektöre hizmetlerine devam etmektedir.

Misyonumuz

Ülkemizin yeraltı zenginliklerini, doğaya saygı çerçevesinde en yeni teknolojiyi kullanarak, iş güvenliği ve işçi sağlığından taviz vermeden, işletilebilir bir fizibilite ile ülke hizmetine sunmaktır

Vizyonumuz

Sektöründe katılımcı bir çalışma anlayışı ile iş istihdamı sağlamak, sürekli eğitim ve gelişebilirlik ile bu alanda bir okul olmak ve öncü firma olmak.

Kalite Politikamız

Şirketimiz bünyesinde faaliyetini yürüttüğümüz her madenin işlenmesi, ana firmalara tedariki mevcut standartlara uygun yürütülmektedir. Bu amaçla; Sürekli iyileştirme çalışmaları yapılmakta, kurumsal kimliğe bağlı hareket edilmekte Planlanan üretim hedeflerine uygun olarak verimliliğin arttırılması amaçlanmakta Tecrübeli teknik ekipten oluşan kadromuz genişletilmekte Teknolojik gelişmeler takip edilmekte ve bu gelişmeler çalışmalarda kullanılmaktadır.

Çevre Politikamız

İyi bir madencilik doğaya saygı duymakla yapılır politikası ile tüm çalışmalarımıza yön vermekteyiz. Bu bağlamda; Çevresel riskleri göz önünde tutarak faaliyetlere yön verilmekte, Oluşabilecek atıkların kaynağında önlenmesi veya tecrit edilmesi, geri dönüşüme kazandırılması, Mevzuatları baz alarak daha iyi çevresel düzenlemeyi nasıl yaparız düşüncesiyle eğitimlerimiz düzenlenmekte, Çevre faaliyetlerinde halkla iç içe bulunarak, görüş ve önerileri de alınarak tüm topluma faydalı olabilecek işlemlerin yapılmasını sağlamaktayız.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

Öncelikli politikamız, yaşamı, sağlığı ve çevreyi korumak, etkili yönetim çalışmalarını faaliyet alanlarımızın tümünde uygulamaktır. Sonalp Madencilik olarak taahhütlerimiz;